30 01 2012

Blogcu'nun Yeni Durumu Üzerine...

Bir süredir bloğum üzerine yeni yazı eklemiyor; buna karşın olan biteni de sürekli izliyorum. Bir kaç ay öncesine kadar da blogcuda bir şeylerin değişeceği belli gibiydi üstüne.
 Derken bir gün ''yeni blogcu düzeni'' ile karşılaştım; açıkçası düşkırıklığı yaşadığımı da gizleyemem. Bir takım araç gereçlerin ve özelliklerin gelişeceğini beklerken; tersine büyük bir ''sıradanlık ve yavanlaşma'' gözüme çarptı. İstatistik göstergeci olabildiğince dandik, sayfanıza istediğiniz kodları, eklentileri istediğinizce yerleştirmenize izin vermeyen ''ben yaptım oldu'' anlayışının güzel bir örneği denilebilecek sayfa düzeni, Kafa büyüklüğünde resimlerin yazı başlığı olarak gözümüze sokulduğu ilginç bir düzen. Uzunca süredir sayfa açılışına koyulan reklamlar nedeniyle Google Translate gibi önemli dil çeviri eklentilerinin çalışmasına izin vermeyen, sürekli bakım onarım geçirip kullanıcı yitiren blogcu, sanırım ileride ''Uğraşı'' bloğunuda yitirecek. Şu an için Blogger üzerinde tıkır tıkır çalışan bir ''Uğraşı'' vardı aslında; yinede ben emektardır diyerek blogcuyu izleyenlerdendim...

Kısacası ''Olmadı blogcu'' deyip her türlü eklentimi ve sayfa düzenimi özgürce ayarlayabileceğim başka blog oluşumlarına kaymak üzere olduğumu belirtmek isterim.

66
0
0
Yorum Yaz